Şablon Kodlama Hakkında Temel Bilgiler :)

Merhaba :) İstenmiş ben de kısaca anlatıyorum.

Öncelikle tablodan başlayalım. Tablonuzun 1260x900 veya 1260x800 civarlarında olması yeterlidir. Tabi daha kısa bir tablo yapmak isterseniz bunu 1260x500'lere kadar indirebilirsiniz. Ama 800 kafidir. Şablonunuz için her şeyi hazırladıktan sonra Photobucket, Imageshack, ressim.net, Imagechef gibi bir upload sitesinden yükleyin. 

Kolon boyutlarına gelince..Benim tavsiyem üst ve alt kısmı ayrı ayrı düzenlemek yerine, yüksekliği 700-750 civarı olan bir sayfa açın. Onun üstünde düzenlemenizi yapın, böylece kolonun tamamını görebilirsiniz. Önce PSD, ardından JPEG olarak kaydedin ve JPEG kısmından alt,üst kısımlar ile arkaplanı kesin.

Genişlik olarak 350, 375 civarı bir şeyler seçin. Mesela kolona şerit yapacaksanız boşluk bırakmanız gerecektir, bu yüzden 375 yapın derim. Şerit yapmayacaksanız 350-355 yapabilirsiniz :)

Tekrar söylüyorum, alt ve üst kısımları ayrı yaparsanız kayma olabilir. Çok normal, bu yüzden tüm kolonu görebilceğiniz şekilde tek bir resim üzerinde düzenleme yapın ve ardından parçalara ayırın.

Gelelim yazı kolonuna :) 620 ila 675 arası bir şey seçebilirsiniz genişlik için. Şerit yapacaksanız 675 seçmelisiniz. Eğer kolonun yan kısımlarına bir şey koymayacaksanız (Gölge, parlama, kesit -drop shadow, outer glow, stroke- vb.) 620'yi seçebilirsiniz.

Yüksekliği boşverin. Mesela 630x700 boyutunda (istediğiniz genişlik ile birlikte yüksekliği 700 civarında olan) bir sayfa açın ve kolonunuzu çizin. Tek parça halinde. Çok kolay oluyor :)

NOT: Resimleri göremiyorsanız kaydedin veya sağ tıklayıp resmi yeni sekmede aç deyin.

Şablonlarınız için tasarım fikirlerine ihtiyaç duyuyorsanız diğer blogların şablonlarına bakın. KOPYALAMAYIN. İlham alın diyorum yani :D 

Her neyse, İngilizler de gittiğine göre benim de gitme zamanım gelmiş falan :D Evet ifinim ben dde eve gidiyorum şimdii .

-Deniz~

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !